2021-07-27 (aktualizacja: 2022-03-14)

Termowizja domu

Szukasz sposobu na wykrycie źródła problemów z wilgocią, pleśnią, przeciągami lub uciekaniem ciepła z domu?

Badanie termowizyjne może być odpowiedzią na wszystkie Twoje zagwozdki! Na czym polega to badanie, ile kosztuje i czy warto je wykonać? Przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł, który odpowie na wszystkie Twoje wątpliwości.

Badanie termowizyjne – czym jest i czemu służy?

Badanie termowizyjne jest jedną z metod stosowanych w budownictwie od wielu lat. Przez ekspertów definiowane jest jako pasywny, bezkontaktowy pomiar temperatury na powierzchni badanego obiektu przy pomocy kamery termowizyjnej. Nie umożliwia więc patrzenia przez obiekty, a jedynie ocenę wartości temperatury na ich zewnętrzu. Tłumacząc to na bardziej zrozumiały język, jest to proces, który pozwala odczytać temperaturę w różnych częściach domu, np. na ścianach, rurach, przy dachu czy przy oknach, a później powiązać odczyty z różnymi usterkami występującymi w nieruchomości. Jak więc się pewnie domyślasz, jest to badanie o niezwykle szerokim spektrum, które może pomóc Ci szybko odnaleźć niesprawne elementy w domu lub, jeżeli dopiero nabywasz nieruchomość, może uchronić Cię przed nietrafioną inwestycją.

Sprawdź dom kamerą termowizyjną

Termowizja pozwala zdiagnozować wiele różnych problemów w różnych częściach domu. Dzięki niej można np.:

  • wykryć złe jakościowo hydro i termoizolacje,
  • wyznaczyć elementy wymagające docieplenia,
  • sprawdzić nieszczelności komina oraz połaci dachu,
  • wychwycić zawilgocenia, które mogą doprowadzić do pojawiania się zagrzybienia czy pleśni,
  • znaleźć miejsca z największą stratą ciepła,
  • ocenić nieszczelności (np. okien, drzwi, rur),
  • doszukać się błędów w montażu instalacji elektrycznej, grzewczej
  • sprawdzić pracę instalacji fotowoltaicznej.

Termowizja – na czym polega usługa?

Cały proces polega na tym, że specjalista zjawia się w określonym czasie pod wskazanym adresem i, przy pomocy kamer termowizyjnych, wykonuje pomiar we wszystkich newralgicznych miejscach nieruchomości. Ocenia m.in. wilgotność ścian, dzięki czemu jest w stanie stwierdzić, czy istnieją miejsca niedocieplone lub takie, na których mogą pojawić się niebawem wykwity świadczące o zagrzybieniu. Sprawdza także szczelność drzwi i okien, a nawet połaci dachowych i komina. Dodatkowo analizuje jakość wszystkich izolacji w domu. Co więcej, termowizja pozwala ocenić kondycję instalacji elektrycznej, grzewczej oraz fotowoltaicznej. Badanie tego typu najczęściej zamawianie jest przez osoby, które kupują nieruchomość i chcą mieć pewność, że jest ona w dobrym stanie lub przez osoby, które zauważają w swoim domu czy mieszkaniu jakieś nieprawidłowości.

Badanie termowizyjne - cennik

Koszt badania termowizyjnego różni się ze względu na powierzchnię badanego obiektu, a także na ilość dodatkowych opcji wybranych przez zlecającego. Zazwyczaj jest to około 250-300 zł za pomiar. Jest to jednak dobra inwestycja, ponieważ pozwala szybko i precyzyjnie określić źródło problemu. Inne metody często nie są tak skuteczne, co sprawia, że wielomiesięczne diagnozy kończą się fiaskiem, mimo że pochłaniają znacznie więcej pieniędzy. Dodatkowo, jeżeli w Twoim domu są usterki, np. związane z elektryką, to pamiętaj, że nie chodzi tylko o finanse i kondycje nieruchomości, ale także o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców, a na tym nie warto oszczędzać!

Badanie termowizyjne uprawnienia

Miej na uwadze, że wybierając firmę, która wykona dla Ciebie badanie, musisz mieć pewność, że specjalizuje się ona w termowizji. Wielu osobom wydaje się, że użycie kamery termowizyjnej jest proste i mogą przeprowadzić pomiar samodzielnie. Rzeczywiście sam sprzęt jest w stanie obsłużyć nawet osoba średniozaawansowana technologicznie. Jednak to nie wszystko. Znacznie ważniejsza jest wiedza gdzie i w jaki sposób badać. Najważniejszy aspekt natomiast to przeanalizowanie wyników i ustalenie, co oznaczają konkretne wartości. Badanie termowizyjne, zamawiane w naszej firmie, jest wykonywane przez specjalistów, więc płacisz za wysoką jakość usług. Nasi eksperci przyjeżdżają na miejsce wyposażeni nie tylko w najlepszej jakości sprzęty, ale także w wiedzę i doświadczenie niezbędne do przeprowadzenia pomiarów i wydania opinii.

Zgłoś się do nas i bądź spokojny o stan swojej nieruchomości.

Oceń artykuł:

Termowizja domu lub mieszkania | 886 070 650

Średnia 5/5 na podstawie 124 opinii.

Kontakt