2021-08-30 (aktualizacja: 2022-03-14)

Termowizja budynku

W artykule poruszono temat związany z badaniami termowizyjnymi budynków na rynku pierwotnym i wtórnym.

Realizując zlecenie, które polega na badaniu kamerą termowizyjną, możemy sprawdzić to, czego nie widać na pierwszy rzut oka. Zaglądamy pod warstwę tynku, dzięki czemu możemy odpowiedzieć na pytanie, czy warto zainwestować w badaną nieruchomość. 

Na czym polega badanie termowizyjne

Jeśli zastanawiasz się, czy warto skorzystać z naszej pomocy pomyśl najpierw jak duże masz pojęcie na temat inwestycji, którą chcesz kupić lub w której chcesz mieszkać. Jeśli jest ono niewielkie – nie zastanawiaj się, ponieważ warto zdobyć jak najwięcej informacji na temat realizacji inwestycji, jaką wybrałeś.

Rynek nieruchomości nieustannie ewoluuje. Inwestycje deweloperskie pojawiają się bardzo szybko, a ich jakość wykonania bywa dyskusyjna. Warto w trakcie odbioru inwestycji na rynku pierwotnym sprawdzić, czy wszystko, co miało zostać zrealizowane, zostało wykonane poprawnie. Wady, które dostrzegalne są na pierwszy rzut oka – może zauważyć każdy, często nawet laik. Jeśli zachodzi o stopień zawilgocenia, czy jakość montażu stolarki okiennej i drzwiowej, warto skorzystać z pomocy fachowców i profesjonalnego sprzętu. Kamera termowizyjna jest jedną z opcji, którą najczęściej wybierają klienci realizujący takie odbiory. Jest to bowiem sprzęt, który w czytelny sposób potrafi pokazać, gdzie jest usterka i na czym ona polega. Fachowiec bez problemu wytłumaczy jak wygląda ewentualna naprawa, czy jest kosztowna, zaś wykonawca, który popełnił błąd, nie ma podstaw, by takiemu urządzeniu, które obsługuje inżynier z doświadczeniem, nie wierzyć. 

Rynek mieszkań i domów deweloperskich to tak naprawdę zaledwie część pracy naszych fachowców. Kamera termowizyjna doskonale sprawdza się w  trakcie kontroli inwestycji na rynku wtórnym. Chcąc kupić inwestycję najczęściej spotykamy się z postawą sprzedającego, który o nieruchomości mówi w samych superlatywach. Trudno się temu dziwić, ponieważ chce  on uzyskać jak najwyższą cenę za swoje mieszkanie lub swój dom. Prawda jednak jest taka, że inwestycja na rynku wtórnym nie jest pozbawiona wad. Posiada je, jak każdy inny dom, pytanie, czy jako osoby zainteresowane kupnem, jesteśmy w stanie znaleźć te wady, o których nikt nie mówi. Badanie termowizyjne jest w stanie wskazać usterki, które nie są dostrzegalne gołym okiem, ponieważ znajdują się pod warstwą tynku, gładzi czy posadzki. Chodzi o szczelność instalacji, a także o mostki cieplne, które są w stanie wygenerować straty ciepła w pomieszczeniu, a także sprzyjają powstawaniu grzybów i pleśni. Termowizja pokazuje miejsca zawilgocenia, a także przestrzenie, w których mogła zostać zamknięta woda technologiczna w murach. Dzięki kamerze termowizyjnej dostrzegalne są też nieprawidłowości, które powstały w wyniku wykończenia komina lub połaci dachu. Oglądając informacje, które widać na ekranie kamery, które jednocześnie są omówione przez inżyniera, mamy świadomość, jakie elementy nieruchomości należy ocieplić, gdzie przeprowadzić remont i z czym on się będzie wiązał (czy w grę wchodzi drobna ingerencja w mury, czy poważna naprawa połączona z kuciem posadzki).

Termowizja budynku – czy warto?

Wiedząc, na czym polega badanie termowizyjne, czas odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto zainwestować w badanie termowizyjne. Tak naprawdę nie jest ono konieczne tylko wtedy, gdy mamy wiedzę, jak zostały wykonane instalacje, ocieplenie i montaż okien. Jeśli jesteśmy pewni tych najczęściej kontrolowanych przestrzeni, badanie wydaje się być niepotrzebne. Jeśli zaś chcemy mieć pełen obraz inwestycji, by wiedzieć jaki ewentualny remont należy wykonać, termowizja budynku jest wskazana, wręcz konieczna. 

Nasi fachowcy przy okazji wykonania badania odpowiedzą na wszystkie pytania, związane z tematem badań termowizyjnych. Mają szeroką wiedzę i doświadczenie z zakresu pracy na sprzętach, jakimi się posługują, dzięki czemu wiedzą, jak ich używać prawidłowo, a także jak czytać wyniki badań, które znajdują się na ekranie. Nie dla wszystkich jest to tak oczywiste, a specjaliści, którzy pracują dla nas są odpowiednio przeszkoleni w tym temacie. 

Jeśli oczekujesz podpowiedzi, potrzebujesz rzetelnej wiedzy popartej faktami, by podjąć ostateczną decyzję o kupnie domu z rynku wtórnego, jeśli nie potrafisz wykonać odbioru technicznego, bo nie wiesz, jak sprawdzić czy deweloper wywiązał się prawidłowo z realizacji poszczególnych instalacji i czy wszystko zostało wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną – zgłoś się do nas. Pomożemy Ci przebrnąć ten trudny etap i cieszyć się właściwą decyzją i wiedzą, która czasem pozwala oszczędzić duże pieniądze. 


Oceń artykuł:

Termowizja budynku - informacje | 886 070 650

Średnia 4.8/5 na podstawie 19 opinii.

Kontakt