2022-01-20 (aktualizacja: 2024-02-27)

Termowizja Chorzów, badanie kamerą termowizyjną cena

Gdy planujesz kupno nieruchomości, należy przygotować się na przegląd termowizyjny. Inspekcja termowizyjna jest istotnym i ważnym badaniem, przeprowadzanym przez wykwalifikowanych fachowców, w celu wykrycia m.in. zawilgocenia. Przeczytaj nasz tekst.

Zamów badanie Zamów badanie
badanie termowizyjne domu kamerą

O naszych usługach termowizyjnych

Specjalizujemy się w doradztwie inżynieryjnym szeroko pojętej branży budowlanej, nasza firma każdego miesiąca wykonuje setki badań na terenie całego kraju.

Mamy wieloletnie doświadczenie z audytów termowizyjnych mieszkań, domów i budynków. Działamy też w innych branżach np. w przemyśle i fotowoltaice.

W naszej ofercie znajdują się profesjonalne analizy parametrów termicznych i diagnostyka wszelkich obiektów w sektorze budownictwa oraz przemysłu.

infrared training center szkolenia badanie termowizyjne

Profesjonalny sprzęt do badań termowizyjnych

Profesjonalny sprzęt kamera flir producent badanie termowizyjne
Profesjonalny sprzęt kamera flir producent badanie termowizyjne

Badania wykonujemy wysokiej klasy kamerami termowizyjnymi firmy Flir o rozdzielczościach detektora dostosowanych do potrzeb badanego obiektu (co najmniej 320 × 240 pikseli). Każde urządzenie posiada certyfikat kalibracji

Dzięki dużej czułości stosowanych przez nas kamer (ok. 40 mK) analizę termograficzną możemy przeprowadzać przez cały rok, a badania mające na celu ocenę sprawności izolacji termicznej już przy różnicy temperatur 10K (10˚C).

Co weryfikujemy podczas badań termowizyjnych?

weryfikujemy wady izolacji termicznej

wady izolacji
termicznej

weryfikujemy zawilgocenia

zawilgocenia

weryfikujemy mostki termiczne

mostki
termiczne

weryfikujemy nieszczelności oraz infiltrację powietrza

nieszczelności oraz
infiltrację powietrza

weryfikujemy linie przesyłowe elektryczne

linie przesyłowe
elektryczne

weryfikujemy sprawność urządzeń i maszyn

sprawność
urządzeń i maszyn

weryfikujemy sieci ciepłownicze

sieci ciepłownicze

weryfikujemy instalacje fotowoltaiczne

instalacje
fotowoltaiczne

weryfikujemy chłodnie

chłodnie

weryfikujemy rozdzielnie elektryczne

rozdzielnie
elektryczne

weryfikujemy transformatory

transformatory

weryfikujemy układyelektroniczne

układy
elektroniczne

Oferta usług termowizyjnych.

Termowizyjne badanie budynków

oferta pro termowizji termowizyjne badanie budynków kamerą

Termowizyjne badanie budynków

Przy pomocy kamery termowizyjnej możemy ocenić jakość wykonanych izolacji, zarówno hydro jak i termoizolacji. Powiemy Państwu m.in., w których miejscach następuje największa strata cieplna budynku oraz wskażemy punkty wymagające remontu lub docieplenia.

Badania termowizyjne przy odbiorach, przeglądach mieszkań i domów

oferta pro termowizji odbiory przeglądy mieszkań i domów

Badania termowizyjne przy odbiorach, przeglądach mieszkań i domów

Dzięki kamerze termowizyjnej wykorzystanej przy odbiorze/przeglądzie nieruchomości jesteśmy w stanie wykryć mostki termiczne oraz zawilgocenia, które mogą być wynikiem m.in. wody technologicznej "zamkniętej" w murach. Podczas przeglądów nieruchomości sprawdzamy też kamerami ogniska korozji biologicznej, nieszczelności przy wykańczaniu komina lub połaci dachu oraz błędnie wykonane izolacje poziome budynku.

Audyty termowizyjne w przemyśle

oferta pro termowizji audyty termowizyjne w przemyśle

Audyty termowizyjne w przemyśle

Przeanalizujemy termograficznie proces produkcyjny i wskażemy m.in. miejsca odznaczające się ponadprzeciętną temperaturą. Dzięki badaniu termowizyjnemu jesteśmy w stanie powiedzieć m.in. czy proces produkcyjny nie jest przeciążony oraz czy bilans energetyczny jest zrównoważony, a tym samym zminimalizować ryzyko awarii w zakładzie.

Audyty i badania termowizyjne paneli fotowoltaicznych

oferta pro termowizji audyty paneli fotowoltaicznych

Audyty i badania termowizyjne paneli fotowoltaicznych

Szacuje się, że ok. 30% paneli fotowoltaicznych jest błędnie zainstalowanych. Przy pomocy kamery termowizyjnej jesteśmy w stanie ocenić, czy panele panele są sprawne, pracują równomiernie lub nadają się wymiany/zgłoszenia gwarancyjnego. Pomagamy zarówno indywidualnym gospodarstwom domowy, jak i dużym farmom fotowoltaicznym.

Przykładowe zdjęcia z badań termowizyjnych

Nieszczelność spowodowana zbyt małym dociskiem skrzydła - okno do regulacji

Niesprawna pętla grzewcza w wodnym ogrzewaniu podłogowym.

Ubytki izolacji mogące wskazywać na obecność kun.

Zawilgocenie pod podkładem podłogowym ujawnia się najczęściej na styku ze ścianą.

Brak izolacji termicznej, widoczne miejsce umiejscowienia grzejników.

Ciąg wsteczny wentylacji - brak doprowadzenia świeżego powietrza do mieszkania.

Widoczna strata ciepła w miejscu kotwienia balkonu od strony wewnętrznej.

Ten artykuł zawiera informacje o badaniu termowizyjnym przeprowadzanym przez specjalistów z Protermowizja w Chorzowie. Zapoznaj się z artykułem

Potrzebujesz badania termowizyjnego?

Badanie kamerą termowizyjną Chorzów

Badanie kamerą termowizyjną to niezawodny sposób na kontrolowanie szczelności okien i drzwi budynków. Technologia termowizji wykorzystuje emisję ciepła do oceny stanu izolacyjności danego budynku. Usługi z zakresu badania termowizyjnego wykonuje firma Pro Termowizja z Chorzowa. Dysponują one profesjonalnymi kamerami termowizyjnymi wiodącej marki Flir. Inżynierowie pracujący w tej firmie posiadają wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu badań termowizyjnych. Jako specjaliści w swojej dziedzinie, oferują usługi na najwyższym poziomie.

Termowizja Chorzów

Korzystanie z usług termowizyjnych to zazwyczaj najbardziej ceniony sposób monitorowania budynków. Usługi z zakresu badania termowizyjnego są szczególnie popularne w mieście Chorzów. Pro Termowizja oferuje termowizyjne badania budynków, wykrywanie wycieków, a także ustawianie źródeł ciepła. Pracownicy tej firmy posiadają niezbędne doświadczenie i umiejętności, aby pomóc w rozwiązywaniu problemów związanych z izolacją budynków. Wykorzystując technologię termowizyjną, firma ta pozwala swoim klientom uzyskać wysoką jakość usług z zakresu badań termowizyjnych.

Badanie kamerą termowizyjną Chorzów cena

Cena za badanie termowizyjne w mieście Chorzów jest uzależniona od wielu czynników, w tym od wielkości i rodzaju budynku, a także od ustawianych parametrów urządzenia. Firma Pro Termowizja oferuje szeroki zakres usług termowizyjnych. Dzięki wykwalifikowanym inżynierom, używającym profesjonalnych kamer termowizyjnych marki Flir, jest ona w stanie zagwarantować najwyższą jakość usług z zakresu badań termowizyjnych w Chorzowie. Ich cena jest stosunkowo niska w porównaniu do korzyści płynących z wykorzystania tej technologii.

Oceń artykuł:

Badanie termowizyjne Chorzów, termowizja cena

Średnia 5/5 na podstawie 1 opinii.

Kontakt