2021-08-30 (aktualizacja: 2022-03-14)
W treści poniższego artykułu tłumaczymy każdemu niezdecydowanemu klientowi, dlaczego warto zainwestować w usługę termowizji.
Badania termowizyjne są najczęściej wybieraną usługą, związaną z kontrolą inwestycji. Przydają się one zarówno podczas odbiorów technicznych na rynku pierwotnym, jaki i w trakcie podejmowania decyzji o zainwestowaniu w nieruchomość z rynku wtórnego.
Decydując się na inwestowanie w nieruchomości warto mieć świadomość, że rynek nieruchomości nie jest oczywisty. Kupując wymarzone mieszkanie lub dom trzeba wiedzieć na co zwrócić uwagę w trakcie oględzin nieruchomości. Warto nadmienić, że poradniki dla laików to jedno, ale każda inwestycja jest inna i w każdej można znaleźć coś, co nie jest oczywistym rozwiązaniem lub, coś co jest wadą, o której nikt nie wie.
Usterki można podzielić na te widoczne gołym okiem i te, które nie są dostrzegalne i oczywiste. Tych drugich laik z pewnością nie wychwyci, ale właśnie dlatego warto skorzystać z pomocy kamery termowizyjnej, która widzi to, czego gołym okiem nie widać. Co więcej, daje ona jasny i czytelny obraz, który może posłużyć jako karta przetargowa w ewentualnych negocjacjach.
Koszt takiego badania bywa różny, ale nigdy nie będzie droższy od usterek, które jest w stanie znaleźć. Naprawa instalacji, mostki cieplne, a także inne wady w inwestycji, które finalnie mogą wymagać kapitalnego remontu, łącznie z pruciem ścian i wymianą całych instalacji. Tego można uniknąć, gdy skorzystamy z usługi badania termowizyjnego.
Na rynku pierwotnym najczęściej pojawiają się usterki, które zlokalizowane zostały w okolicach stolarki okiennej i drzwiowej. Mogą one generować straty ciepła i podnosić koszty miesięcznego użytkowania nieruchomości. Jeśli podczas odbioru technicznego skorzystamy z pomocy fachowca, który skontroluje kamerą termowizyjną lokal, będziemy mieli podstawę do tego, by żądać od dewelopera naprawy szczelności. W trakcie kontroli inwestycji można też sprawdzić działanie instalacji – ich szczelność, dzięki czemu ewentualne wady też będzie można wpisać do protokołu odbioru, a co za tym idzie uwolnić się od napraw tego, co tak naprawdę na etapie odbioru powinno być zrealizowane bezusterkowo.
Rynek wtórny zupełnie inaczej wykorzystuje możliwości termowizji. Dzięki kamerze można sprawdzić czy piękne mieszkanie, które zostało odświeżone, nie jest tak naprawdę zawilgocone, czy nie było w nim grzyba, czy instalacja działa sprawnie i nie przecieka, a także czy stolarka okienna nie wymaga wymiany. Wyniki badania termowizyjnego bywają czasem zaskoczeniem nawet dla właścicieli, którzy nie przywiązywali wagi do mostków cieplnych. Na ekranie kamery widać to, co dzieje się pod warstwą tapety czy farby. Nie ma konieczności kucia ściany, by przekonać się jak faktycznie działają instalacje. To ogromny atut dla osoby kupującej, która może wybrać inwestycję bez zbędnych niewiadomych.
Cena wykonania badania termowizyjnego waha się. Jest uzależniona od kilku czynników. Najważniejsze jednak jest to, że warto w swoim budżecie, w którym zaplanowano kupno inwestycji, uwzględnić koszt wykonania takiego badania. Jest to o tyle ważne, że rewiduje późniejsze decyzje. Często je zmienia, czasem pozwala na wykonanie odpowiednich kroków, które pozwalają naprawić sytuację i uratować zbędne i niemałe wydatki.
Nasi fachowcy są specjalistami w dziedzinie realizacji zleceń związanych z termowizją. Potrafią wykonać badania w sposób dokładny, mają widzę, którą są w stanie przekazać, gdy tłumaczą wyniki dostrzegalne na ekranie kamery. To bardzo ważne, ponieważ nie zawsze sam obraz jest wystarczający, czasem warto dowiedzieć się więcej, by dobrze zrozumieć znalezioną wadę czy usterkę, a także określić jej koszt, bo to podstawa do ewentualnych negocjacji na rynku wtórnym, a także żądań naprawy usterek przez dewelopera na rynku pierwotnym.
Misją naszej firmy jest uświadamianie klientom, że czasy, w których kupowanie przysłowiowego kota w worku były normą, się skończyły. Dziś chcemy, by klient był świadomy tego, na co wydaje swoje pieniądze.
© 2024 by protermowizja.pl | Regulamin i polityka prywatności